Taupykite energiją


8 PATARIMAI, KAIP TAUPYTI ENERGIJĄ

Apskritai tapo brangiau apsipirkti, šildyti namus, gaminti karštą vandenį ir, kas ne mažiau svarbu, įjungti elektrą. Dabar visi darome, ką galime, kad apsipirkinėtume ekonomiškiau ir taupytume elektrą, kad tai per daug nenukentėtų mūsų piniginės. Todėl parengėme 8 patarimus, kurie padės jums sutaupyti šiek tiek daugiau elektros energijos apšviečiant namus, kad nepražiopsotumėte sąskaitos už elektrą!



01
KEISKITE KAITRINES LEMPUTES
Ar žinojote, kad maždaug kas antro žmogaus namuose yra kaitrinės lemputės? Vienas iš geriausių patarimų - peržiūrėti savo lemputes ir pakeisti kaitrines lemputes LED lemputėmis. LED lemputės sunaudoja nedaug energijos, todėl joms įkaitinti ir sukurti tokį pat šviesos srautą patalpoje reikia daug mažiau energijos. Naudodami LED lemputes taip pat galite rinktis iš įvairių spalvų temperatūrų ir ryškumo lygių, todėl galite nustatyti tinkamą apšvietimą ir nuotaiką kambaryje.

Be to, LED lemputės taip pat yra ilgaamžis sprendimas, nes jų tarnavimo laikas yra nuo 15 000 iki 50 000 valandų, t. y. maždaug 17 metų, kai kiekvieną metų dieną jos naudojamos aštuonias valandas, palyginti su kaitrinėmis lemputėmis, kurių tarnavimo laikas yra apie 1 000 valandų. Todėl LED lemputės yra ekologiškesnis sprendimas, nes jos tarnauja 15 kartų ilgiau nei tradicinės kaitrinės lemputės, o iš tiesų, pakeitę kaitrines lemputes LED lemputėmis, kurios taip pat naudoja 4-5 kartus mažiau energijos nei halogeninės lemputės, galite sutaupyti iki 78 proc. Naudodami LED lemputę gausite ekonomiškesnį ir energiją taupantį sprendimą, turintį daugiau funkcijų ir ilgesnį tarnavimo laiką. Kas gali nepatikti?

Peržiūrėkite mūsų platų LED lempučių asortimentą čia!


02
NAUDOTI NEŠIOJAMĄSIAS LEMPAS
Norėdami sutaupyti šiek tiek daugiau elektros energijos, taip pat galite pasinaudoti nešiojamaisiais šviestuvais, kurie užtikrins puikų apšvietimą, nesirūpindami elektros sąskaitomis. Vienas iš nešiojamųjų šviestuvų privalumų yra tai, kad jie yra itin taupūs, nes sunaudoja nedaug energijos dėl įmontuotos įkraunamos baterijos, kuri gali sukaupti daug energijos, ir jų nereikia nuolat jungti prie elektros šaltinio. Todėl galite rinktis įkrauti žibintus dienos metu, kai elektra yra pigesnė, todėl nereikės jaustis kaltiems, kad paliekate juos įjungtus vidury dienos ar vakare, kai elektra taip pat gali būti brangi.

Be to, daugelyje nešiojamųjų šviestuvų yra įmontuota šviesos pritemdymo funkcija, todėl jei galite gyventi su šiek tiek mažiau šviesos, galite lengvai sutaupyti dar daugiau pinigų, nes pritemdyta šviesa mažiau eikvoja akumuliatorių.

Peržiūrėkite visus mūsų puikius nešiojamuosius žibintus čia!

03
KUO GERIAU IŠNAUDOKITE DIENOS ŠVIESĄ
Skamba paprastai, bet vis dėlto tai tiesa. Jei dienos metu naudojatės natūralia šviesa, nereikia įjungti daug šviesos. Žinoma, žiemą tai tampa dar didesniu iššūkiu, nes dienos trumpėja ir dienos šviesos būna vis mažiau. Tačiau šiuo atveju galite sumažinti lempų naudojimą ir naudoti tik būtinai reikalingą apšvietimą keliose vietose, kuriose reikia sutelkti dėmesį; pavyzdžiui, prie virtuvės salos, kai gaminate maistą, arba prie rašomojo ar valgomojo stalo, kai dirbate ar padedate ruošti namų darbus. Visus kitus nereikalingus šviesos šaltinius palikite išjungtus, o svarbiausiose vietose naudokite tik būtiniausią apšvietimą.

Dar vienas puikus būdas maksimaliai išnaudoti dienos šviesą - saulės šviesos! Naudodami saulės šviestuvus galite naudoti natūralius Žemės išteklius ir įkrauti saulės elementą naudodami saulės šviesą per mažą bateriją, esančią viršuje. Kai vakare įjungiate šviesą, ji naudoja energiją, kuri per dieną buvo įkrauta akumuliatoriuje, todėl šiai šviesai nereikia naudoti elektros energijos. Todėl saulės šviesos yra itin ekologiškas, energiją taupantis ir, svarbiausia, ekonomiškas sprendimas, kuris neatsispindi jūsų sąskaitoje už elektrą.

Saulės baterijos taip pat yra itin protingos lauko apšvietimui, nes didžioji dauguma jų pačios įsijungia, kai pajunta, kad jų nebeįkrauna saulė. Tokiu būdu jums nereikia rūpintis laikmačiais ar rankiniu įjungimu sutemus.

Visą mūsų įvairių saulės žibintų asortimentą rasite čia!

04
IŠEIDAMI IŠ PATALPOS IŠJUNGTI ŠVIESĄ
Palikite šviesą įjungtą tik tuose kambariuose, kuriuose esate apsistoję jūs ir jūsų artimieji, ir išjunkite ją, kai tik išeinate. Išjungti šviesą - dar vienas paprastas, bet labai veiksmingas patarimas, kaip sumažinti sąskaitas už elektrą. Išjungę penkias lemputes namuose, kai jų nenaudojate, kasmet galite sutaupyti daug pinigų! Todėl geras įprotis yra išjungti šviesą, kai išeinate iš patalpos, nes ne visada tiksliai žinote, kada grįšite.

05
APSVARSTYKITE, AR TURĖTUMĖTE INVESTUOTI Į IŠMANŲJĮ APŠVIETIMĄ.
Paprastai išmanusis apšvietimas sunaudoja daugiau energijos nei klasikinis apšvietimas. Todėl įvertinkite, ar jums tikslinga visą apšvietimo arsenalą pakeisti prie tinklo prijungtomis lemputėmis.

Viena vertus, jos naudoja daugiau energijos, kai yra įjungtos, ir toliau naudoja energiją, kai yra išjungtos, nes visada naudoja energiją ryšiui su tiltu, "Wi-Fi" ar "Bluetooth" ryšiu palaikyti, tačiau, kita vertus, investicija į išmaniąsias lemputes dažniausiai naudojamose namų patalpose gali padėti tiems, kurie ne visada prisimena išjungti šviesą, ir ilgainiui gali būti energetiškai efektyvesnė.

Nedideles programuojamas lemputes galima nustatyti taip, kad jos išsijungtų, kai išeinate iš namų arba kai pakyla saulė, o naudodami įvairius papildomus prietaisus galite nustatyti jutiklius, kurie padės jūsų namuose išjungti šviesą, kai jos nereikia. Pavyzdžiui, judesio jutiklis arba slėgio jutiklis gali išjungti šviesą, kai išeinate iš kambario arba atsigulate į lovą.

Galbūt norėsite ištirti, kiek energijos sunaudoja įvairūs išmaniojo apšvietimo sprendimai, ir tada patys nuspręsti, ar tai tikslinga jums ir jūsų namams.

Peržiūrėkite mūsų išmaniojo apšvietimo asortimentą čia!

06
NUSTATYTI ARBA PAKEISTI LAUKO APŠVIETIMĄ
Įvertinkite savo lauko apšvietimą! Galbūt daugiau dėmesio skyrėte patalpų apšvietimui ir pokyčiams, kuriuos galite padaryti, kad sutaupytumėte elektros energijos, tačiau tikrai verta atkreipti dėmesį ir į lauko apšvietimą. Pravartu atidėti lauko apšvietimo įjungimą valandai, kad jis įsijungtų tik tada, kai visiškai sutemsta. Taip pat galite apsvarstyti galimybę, kad žibintai apšviestų lauko erdves ne visą laiką, o ribotą laiko tarpą, taip sutaupydami daugiau energijos. Taip pat galite naudoti lauko šviestuvus su jutikliu, kad šviesa įsijungtų tik tada, kai jos būtinai reikia, ir automatiškai išsijungtų, kai jos nereikia.

Visą mūsų lauko šviestuvų su jutikliais asortimentą rasite čia!

07
STEBĖTI ELEKTROS KAINAS PROGRAMĖLĖSE
Šiandien galima rasti programėlę kiekvienam poreikiui, todėl natūralu, kad galite rasti ir programėlę, kuri rodo skirtingas elektros energijos kainas kiekvieną valandą. Taip galėsite atidžiai stebėti, kada elektra yra pigiausia, kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti savo pinigus. Lengva pasidomėti, kiek iš tikrųjų galite sutaupyti, o rasti geriausią laiką naudoti elektrą gali būti paprasta.

08
KARTU KURTI GERUS ĮPROČIUS.
Vienas svarbiausių veiksnių, padedančių ilgainiui taupyti elektros energiją, yra geri įpročiai, kuriuos kartu sukuriate savo namuose! Kai namuose gyvena keli žmonės, kolektyvinė atsakomybė yra nepamiršti taupyti elektros energiją išjungiant šviesą kambaryje, kuriame nebesilankote, arba pasirūpinti, kad nebūtų įjungta šviesa, kai einate per koridorių arba kai jums reikia greitai ką nors pasiimti iš savo kambario. Vėliau apdovanokite šeimą už elektros energijos taupymą mėnesį po mėnesio kaip gerų įpročių, kuriuos sukūrėte ir išlaikėte kartu, simbolį!