NAUDINGA ŽINOTI Geras patarimas apie lempas vonios kambaryje

Svarstant apie vonios kambario apšvietimą, svarbu prisiminti, kur lempos gali būti dedamos atsižvelgiant į drėgmę ir kokį apsaugotumo laipsnį, arba IP kodą, jos turi turėti.

Jei jūsų vonios kambario lubos yra aukštesnės nei 2,25 m, galite įrengti šviestuvus, kurių minimalus apsaugotumo lygis yra IP(X)0. Šviestuvai turėtų būti bent 120 cm atstumu nuo dušo galvutės ir 60 cm atstumu nuo vonios.

Jei jūsų vonios kambario lubos yra žemesnės nei 2,25 m arba jei norite, kad apšvietimas būtų arčiau dušo ar vonios, šviestuvai turi būti aukštesnio apsaugotumo lygio.

Apsaugotumo lygiai skirtingose teritorijose:

0 zona – IP(X)7,
1 zona – IP(X)4,
2 zona – IP(X)4,
3 zona – IP(X)0.

Kada turėčiau kreiptis į specialistą?

Yra keletas svarbių taisyklių dėl tam tikros elektros įrangos įrengimo vonios kambaryje – jei abejojate, kaip elgtis, kreipkitės į elektriką arba elektros montuotoją.

1. 0 zonoje negalima montuoti jungiklių, kištukinių lizdų ar kitos jungiamosios įrangos.

2. 1 ir 2 zonose galite įrengti jungiklius SELV grandinėse, kurių vardinė įtampa neviršija 12 V kintamosios srovės arba 30 V nuolatinės srovės įtampos be pulsacijų. Maitinimo šaltinis turi būti už 0, 1 ir 2 zonų ribų.

3. 3 zonoje galite įrengti jungiklius, kištukinius lizdus ar kitą jungiamąją įrangą, jei:
- kiekvienas jų yra atskiroje grandinėje;
- arba jie yra apsaugoti SELV;
- arba jie yra apsaugoti gedimo srovės jungikliu, kurio vardinė srovė ne didesnė kaip 30 mA (HFI jungiklis arba HFPI jungiklis gyvenamosiose patalpose).