Vitra Šviestuvai

Nuo 1957 m., kai "Vitra" įžengė į baldų rinką, ši Šveicarijos bendrovė pirmauja baldų, namų aksesuarų ir šviestuvų dizaino srityje. Šiandien "Vitra" visame pasaulyje garsėja emocingumu ir įtaigumu, o legendinių dizainerių klasika, kurios šaknys glūdi Bazelyje ir jo apylinkėse, įtvirtino šios kartos įmonės vardą kaip vienos geriausių dizaino srityje.

Šiandien "Vitra" leidžia tiek "Akari" šviestuvą, tiek Isamu Noguchi sukurtą popierinių šviestuvų seriją, tiek Jean Prouvé sieninį šviestuvą "Potence" ir "Lampe de Bureau". Žvilgtelėkite žemiau ir paspauskite čia, kad pamatytumėte "Vitra" namų aksesuarus!
Akari 9AD Stalinis Šviestuvas - Vitra
RRP EUR 731,00
Dabar yra sandėlyje
Akari 7A Stalinis Šviestuvas - Vitra
RRP EUR 701,00
Dabar yra sandėlyje
Akari YA2 Stalinis Šviestuvas - Vitra
Tikimasi, kad bus: 150 - 180 d.
Trays Rinkinys of 3 Žalias - Vitra
Tikimasi, kad bus: 150 - 180 d.
Akari 14A Toršeras - Vitra
Tikimasi, kad bus: 150 - 180 d.
Akari 13A Toršeras - Vitra
Tikimasi, kad bus: 150 - 180 d.
Rodyti 36 iš 55 produktų

"Vitra" šviestuvas

"Vitra" yra žinoma kaip modernių ir novatoriškų baldų bei apšvietimo gaminių kūrėja. Žiūrėdami į jų šviestuvus pastebėsite išskirtinį ir stilingą dizainą, dažnai sukurtą bendradarbiaujant su garsiais dizaineriais. Naudojamos aukštos kokybės medžiagos, o asortimente yra visko: nuo metalo ir stiklo iki naujoviškų, modernių medžiagų. Svarbiausias prioritetas - funkcionalumas, kuris pastebimas reguliuojamuose elementuose ir išmaniosiose apšvietimo funkcijose. Pažymėtinas ir "Vitra" šviestuvų spalvų pasirinkimas, nes dažnai eksperimentuojama su ryškiomis spalvomis, kad erdvei būtų suteiktas unikalus charakteris. Įmonė taip pat daug dėmesio skiria tvarumui, kuris atsispindi naudojant ekologiškas medžiagas ir gamybos metodus kai kuriuose jų projektuose. Svarbu nepamiršti, kad "Vitra" šviestuvai yra įvairūs ir skirtingų modelių specifinės savybės gali skirtis.

Nuo "Vitra" kėdės iki "Vitra" dizaino muziejaus


Praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje keliaudamas į Niujorką Willi Fehlbaumas aptiko tokią žavią kėdę, kad privalėjo išsiaiškinti, kas ją sukūrė. Ray ir Charleso Eamesų sukurta kėdė pakeitė jo gyvenimą, ir W. Fuhlbaumas nusprendė tapti dizainerių baldų gamintoju. Po kelerius metus trukusių derybų 1957 m. jis pagaliau gavo licenciją ir įgijo teises ne tik į Rėjaus ir Čarlio Eamesų, bet ir į Džordžo Nelsono, Aleksandro Girardo ir Isamu Noguči darbus.

Tai buvo lemiamas momentas "Vitra", kurios pagrindinė būstinė šiandien yra Birsfeldene prie Bazelio. Daugiau kaip 60 metų ji dirbo su keletu įtakingų ir novatoriškų dizainerių, įskaitant Jasperą Morrisoną, Mario Bellini, Antonio Citterio ir danų architektą Vernerį Pantoną. Kartu jie laužo tradicijas, kvestionuoja status quo ir nuolat pateikia naujus ir geresnius interjero dizaino sprendimus.

1989 m. privatų Vitra dizaino muziejų įkūrė Willi ir Erikos Fehlbaumų sūnus Rolfas Fehlbaumas. Aštuntajame dešimtmetyje jis pradėjo kolekcionuoti kėdes, o sukaupęs keletą jų ėmė tvarkyti istoriją. Iš pradžių kėdes jis laikė savo biure, tačiau po to, kai viena iš kėdžių netyčia sulūžo, nusprendė, kad muziejus būtų tinkamas sprendimas jo kolekcijai.

Muziejus įsikūręs Veil prie Reino mieste, kuris yra netoli Šveicarijos Bazelio miesto, į šiaurę nuo Vokietijos sienos su Šveicarija. Šiuo metu muziejus daugiausia dėmesio skiria interjero dizainui ir baldams, kurių centre - amerikiečių dizaineriai Ray ir Charlesas Eamesai. Čia taip pat pristatomi kiti dizaineriai, tokie kaip Michael Thonet, Richard Hutten, Jean Pruvé, Dieter Rams, George Nelson, Alvar Aalto ir Verner Panton. Vitra dizaino muziejuje sukaupta viena didžiausių pasaulyje dizainerių baldų kolekcijų ir eksponuojami visi svarbiausi baldų dizaino stilių laikotarpiai.

Šiandien "Vitra" vadovauja jau trečioji šeimos karta, o pirmieji įkūrėjai, ponas ir ponia Fehlbaumai, neabejotinai didžiuojasi savo anūke Nora Fehlbaum, kuri šiandien didelę dalį bendrovės išteklių skiria ekologiškam perėjimui, perdirbimui ir tvarumui.

Jean Prouvé lempos


Jeanas Prouvé buvo prancūzų dizaineris ir inžinierius, gyvenęs 1901-1984 metais. Jis buvo žinomas dėl savo darbų pramoninio dizaino ir architektūros srityje. Prouvé buvo pramoninių medžiagų, tokių kaip plienas ir aliuminis, naudojimo dizaine ir statyboje pradininkas. Jis garsėjo gebėjimu savo darbuose derinti estetiką ir funkcionalumą.

Prouvé kūrė įvairius projektus - nuo baldų iki namų ir mokyklų. Jis pasisakė už tai, kad geras dizainas būtų prieinamas visiems, ir po Antrojo pasaulinio karo dalyvavo kuriant naujoviškus ir įperkamus būstus. Nors Prouvé nesulaukė tokio plataus pripažinimo kaip kai kurie kiti to meto dizaineriai, šiandien jo kūryba iš naujo atrasta ir vertinama už paprastą eleganciją ir funkcionalumą. Jis paliko didelę įtaką šiuolaikiniam dizainui ir architektūrai, o jo darbai ir toliau įkvepia šiuolaikinius dizainerius.

Jeanas Prouvé sukūrė keletą šviestuvų, atspindinčių jo požiūrį į paprastą ir funkcionalų dizainą. Jo šviestuvai derino pramonines medžiagas ir gamybos būdus su estetiniu patrauklumu. Toliau pateikiami kai kurie garsūs jo sukurti šviestuvai:

  • "Potence" šviestuvas: Šis sieninis šviestuvas žinomas dėl reguliuojamos rankenos ir minimalistinės išvaizdos. Jis turi pasukamąją rankeną, kuri leidžia naudotojui pagal poreikį reguliuoti šviesos kryptį. 'Potence' yra modernistinio apšvietimo klasika, populiari ir šiandien.

  • "Lampe de Bureau" ("stalinė lempa"): Ši stalinė lempa turi reguliuojamą rankeną ir paprastą, funkcionalų gaubtą. Ji buvo sukurta užduočių apšvietimui ant darbo stalo ir dėl savo pramoninės estetikos yra nesenstantis daiktas.


Prouvé lempos garsėja savo ilgaamžiškumu ir funkcionalumu. Jie yra jo gebėjimo sujungti šiuolaikinius gamybos metodus su paprasta ir estetiška dizaino filosofija pavyzdžiai. Nors sukurti prieš daugelį metų, daugelį Prouvé lempų galima įsigyti ir šiandien ir jos laikomos apšvietimo klasika.
Dalinkitės nuotraukomis su @lampemesteren
Įkvėpkite savo idėjomis kitus ir būkite įkvėptas kitų idėjomis namų jaukumui sukurti. Pažymėkite savo nuotraukas #taipLampemesteren ir galbūt čia pamatysite savo namus!