Naudinga žinoti Geras patarimas apie montavimo aukštį

Valgomasis stalas

Kabindami šviestuvą virš valgomojo stalo, svarbiausia nepamirškite, kad norite matyti priešais sėdinčio žmogaus veidą. Gera taisyklė – dideli šviestuvai turėtų kabėti 65–70 cm virš stalo, matuojant nuo apatinio krašto. Mažesni šviestuvai paprastai kabo 55–65 cm virš stalo.

Jei virš stalo kabinamos dvi lempos, tarp jų turėtų būti maždaug 80 cm atstumas. Patikrinkite, ar šviesos kūgiai susikerta, kad būtų tolygiai apšviesta.

Prieš baigdami montuoti lempą (-as) išbandykite ją (jas).

Virtuvės arba pagalbinių patalpų darbo paviršius

Kad sukurtumėte geriausias sąlygas, lempos turėtų kabėti 75–80 cm virš virtuvės darbo paviršiaus. Kad išvengtumėte šešėlių, rekomenduojame naudoti matines lemputes, pavyzdžiui, švelnios šviesos lemputes arba matinius halogeninius taškinius šviestuvus, kurie skleidžia labiau išsklaidytą šviesą.

Norėdami išvengti šešėlių, išmatuokite darbo paviršiaus plotį ir atimkite trečdalį. Pagal šį skaičių, išmatuotą nuo sienos, raskite vidurio tašką.

Geriau tinka kelios mažos lempos nei viena didelė. Įsitikinkite, kad šviestuvų kūgiai susikerta.

Rašomasis stalas

Labai svarbu tinkamai apšviesti stalą.

Rekomenduojame pakabinamus šviestuvus kabinti mažiausiai 120 cm aukštyje virš rašomojo stalo, tačiau, atsižvelgiant į jūsų lubų aukštį, jie tikrai gali būti dar aukščiau. Stalo lempą statykite taip, kad ji šviestų iš šono ir žemiau akių lygio, kad būtų išvengta akinimo. Reguliuojamos / lanksčios stalinės lempos yra puikus sprendimas. Apskritai eksperimentuokite su įvairiomis lubinių / kabamųjų lempų vietomis ir deriniais, kad sumažintumėte erzinančius atspindžius ir sukurtumėte patogiausias darbo sąlygas.

Taip pat svarbu, kad būtų daug natūralios šviesos. Stenkitės stalą pastatyti taip, kad būtų išnaudota patalpoje esanti dienos šviesa, geriausiai taip, kad stalas būtų apšviestas iš šono.

Biliardo stalas

Turime keletą patarimų, kurie padės jums optimizuoti biliardo stalo apšvietimą. Rekomenduojamų atskirų lempų ir (arba) šviestuvų skaičius priklauso nuo stalo ilgio:

7 pėdų: 2–3 lempos
8 pėdų: 3 lempos
9 pėdų: 4 lempos
10 pėdų ir 12 pėdų:: 4-5 lempos

Šviestuvai turėtų kabėti apie 90 cm virš stalo paviršiaus, matuojant nuo apatinio krašto. (Danijos biliardo sąjunga rekomenduoja 85–95 cm.)

Oficialiose taisyklėse reikalaujama, kad virš stalo būtų ne mažiau kaip 520 liuksų, t. y. 3 lempos po 150 vatų. Pramoginiam ir (arba) namų žaidimui pakanka 3 lempų po 75 W.

Taip pat verta atsižvelgti į likusios patalpos apšvietimą – pagal oficialias taisykles reikalaujama, kad apšvietimas būtų ne mažesnis kaip 50 liuksų (40 vatų).

Jei jums įdomu, čia rasite Pasaulio biliardo asociacijos taisykles dėl apšvietimo:

Stalo plokštė ir turėklai kiekviename taške turi būti apšviesti ne mažiau kaip 520 liuksų (48 pėdų žvakių) šviesa. Patartina naudoti skydą arba reflektorių, kad stalo centras nebūtų apšviečiamas pastebimai labiau nei turėklai ir stalo kampai. Jei virš stalo esantį šviestuvą galima pastumti į šoną (teisėjas), mažiausias
šviestuvo aukštis turėtų būti ne žemiau kaip 40 colių [1,016 m] virš stalo pagrindo. Jei virš stalo esantis šviestuvas yra nejudinamas, jis turi būti ne žemiau kaip 65 coliai [1,65 m] virš stalo pagrindo. Bet kokios į žaidėjus prie stalo nukreiptos šviesos intensyvumas neturėtų akinti. Akinanti šviesa prasideda nuo 5000 liuksų (465 „footcandle“ vienetai) žiūrint tiesiai į šviesą. Likusi salės dalis (tribūnos ir kt.) turėtų būti apšviesta bent 50 liuksų (5 „footcancle“ vienetai) šviesa.

Baras

Pakabinkite šviestuvus virš baro pakankamai aukštai, kad visi gerai matytų, bet ne taip aukštai, kad svečiai būtų apakinti. Tai reiškia, kad, matuojant nuo apatinio lempos krašto, jos turi būti maždaug 53–60 cm virš baro paviršiaus. Pabandykite, kad kas nors laikytų lempą, o jūs sėdėtumėte ant baro kėdės.