Jaime Hayon

Gimė: 1974 m. Madride
Populiariausi darbai: "Ikebana" vazos kompanijai Fritz Hansen ir "Formakami" lempos kompanijai "&tradition". Jaime Hayon kėdės: Lounge Chair JH97, skirta "Fritz Hansen", ir Elefy Chair, skirta &tradition
išsilavinimas: Pramonės dizainas Europos dizaino institute.

Ispanų dizaineris ir menininkas Jaime Hayonas gimė 1971 m. Madride. Pramoninio dizaino išsilavinimas padarė didelę įtaką jo dizainui - nuo paprastų Jaime Hayon baldų iki elegantiškesnių šviestuvų.

Jis garsėja tuo, kad visada ieško naujų perspektyvų ir plečia meno ir dizaino ribas. Jaime Hayon ne tik turi talentą derinti daiktus su funkcionalumu, bet ir sugeba kurti asmenybę ir istoriją turinčius gaminius. Kalbėdamas apie savo kūrybą, jis sako, kad svarbu nepamiršti, jog jo dizainą kuria žmonės žmonėms. Jo nuomone, dizainas turi turėti provokuojantį poveikį ir priversti naudotoją jaustis laisvai.

Jaime Hayon Studio

1997 m., baigęs pramoninio dizaino studijas, jis išvyko į "Fabrica": "Benetton" remiamą dizaino ir komunikacijos akademiją. Greitai pakilo nuo studento iki dizaino skyriaus vadovo. Po aštuonerių metų Jaime nusprendė pabandyti atidaryti studiją, kurią pavadino "Hayon Studio". Netrukus jis sulaukė sėkmės - iš pradžių kūrė dizainerių žaislus, keramiką ir baldus, o vėliau perėjo prie dekoro ir instaliacijų.

"Hayon Studio" įsikūrusi Valensijoje, Ispanijoje. Jo darbai buvo publikuoti prestižiškiausiuose pasaulio meno ir dizaino leidiniuose, jis yra pelnęs įvairių apdovanojimų, įskaitant "Elle Decoration" tarptautinį dizaino apdovanojimą. Žurnalas "Time" jį įvardijo kaip vieną iš 100 svarbiausių šių laikų kūrėjų, o žurnalas "Wallpaper" - kaip vieną įtakingiausių pastarojo dešimtmečio kūrėjų.

Jame Hayonas ir "Fritz Hansen"

Jaime'o Hayono dizainas puikiai dera prie "Fritz Hansen" DNR, kuriame daug dėmesio skiriama ne tik kokybei ir funkcionalumui, bet ir estetikai. Kartu su dideliu funkcionalumu J. Hayonas kiekvienam dizainui įkvepia asmeniškumo, suteikdamas jam sielą, su kuria naudotojas gali vienaip ar kitaip susieti. Tai aiškiai atsispindi Jaime Hayon vazose, kuriose iš nupjautų gėlių galima sudėlioti nuostabią puokštę. Pačios vazos yra labai dekoratyvios ir gražiai atrodo tiek užpildytos gėlėmis, tiek visiškai atskirai. Taip pat verta atkreipti dėmesį į Hayon's Happy Hook. Funkcionalus kabliukas turi čiuptuvėlio dizainą, kurį akivaizdžiai įkvėpė mums visiems pažįstama ir mylima šypsenėlė.

"Fritz Hansen" Jaime Hayon namų aksesuarų rasite čia

Jaime Hayon ir &tradition

Į &tradition asortimentą įeina kai kurie populiarūs Jaime Hayon "Formakami" šviestuvai. Šiuos šviestuvus įkvėpė tradiciniai ryžių popieriaus šviestuvai, dažniausiai siejami su japonišku stiliumi. Pats dizaineris sako, kad Formakami simbolizuoja tašką, kuriame "praeitis tampa dabartimi". Šviestuve dera maloni jauki šviesa, sklindanti pro ploną medžiagą, ir moderni skandinaviška išraiška.

Jaime Hayon namų aksesuarų iš &tradition rasite čia
Dalinkitės nuotraukomis su @lampemesteren
Įkvėpkite savo idėjomis kitus ir būkite įkvėptas kitų idėjomis namų jaukumui sukurti. Pažymėkite savo nuotraukas #taipLampemesteren ir galbūt čia pamatysite savo namus!