Hans J. Wegner

Gimė: 1914 m. - Mirė: 2007 m.
Garsiausi kūriniai: "The Pendant lamp" cable lift pendant lamp lamp, Opala lempų serija, Wishbone chair, Chinese chair, "The Chair"
Mokslinis išsilavinimas: dizaineris

Pagrindas
Hansas J. Wegneris gimė 1914 m. Tonderyje, Danijoje. Būdamas 22 metų, 1936 m. jis buvo priimtas į Kunsthåndværkerskolen - Menų ir amatų mokyklą, dabar priklausančią Danijos dizaino mokyklai, į kurią vėliau sugrįžo kaip dėstytojas. 1943 m. Wegneris atidarė savo dizaino studiją ir sukūrė kinišką kėdę, kuri kartu su 1949 m. sukurta apvalia kėde tapo daugelio vėlesnių jo darbų pagrindu. Vėliau apvalioji kėdė buvo pavadinta "Kėdė", nes ją per televiziją transliuotuose prezidento debatuose naudojo Džonas F. Kenedis ir Ričardas Niksonas. Nors "The Chair" neabejotinai yra viena didžiausių Wegnerio kūrybos ikonų, daugelis mano, kad 1950 m. kėdė "Wishbone" iš tikrųjų buvo didžiausia jo komercinė sėkmė.

Hansas J. Wegneris taip pat buvo talentingas lempų dizaineris. Jo garsusis 1962 m. sukurtas lynų keltuvo šviestuvas "The Pendant lamp" gaminamas iki šiol. Tiek lynų keltuvo pakabinamas šviestuvas, tiek jo futuristinė Opala serija - iš pradžių sukurta 7-ajame dešimtmetyje Kopenhagos viešbučiui "Hotel Scandinavia" - dabar gaminami kaip Pandul produktų linijos dalis. Hansas J. Wegneris per savo karjerą pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų, o 1997 m. Karališkasis meno koledžas Londone jam suteikė garbės daktaro vardą.
Dalinkitės nuotraukomis su @lampemesteren
Įkvėpkite savo idėjomis kitus ir būkite įkvėptas kitų idėjomis namų jaukumui sukurti. Pažymėkite savo nuotraukas #taipLampemesteren ir galbūt čia pamatysite savo namus!