Bernard Schottlander

Gimė: 1924 m. Mirė: 1999 m.
Geriausiai žinomas kūrinys: Mantis lempų serija
Mokymasis: skulptorius

Pagrindas
Bernardas Šotlanderis gimė Vokietijoje, Mainco mieste, o 1939 m. persikėlė į Angliją. Jis tarnavo britų kariuomenėje Indijoje, o atsisveikinęs su kariuomene išmoko suvirinimo meno ir, gavęs stipendiją, mokėsi Lydso meno koledže, vėliau - Anglo-prancūzų meno centre Sent Džono Vude.

Kelerius metus sėkmingai dirbęs dizaineriu, Bernardas Šotlanderis nusprendė susitelkti ties skulptūromis. Šeštojo dešimtmečio pabaigoje jis įkūrė dirbtuves šiaurės Londone, kur jo padėjėju buvo talentingasis George'as Nashas.

Nuo 1965 m. jis dėstė metalo dirbinius Sent Martins meno mokykloje. Tais pačiais metais jis dalyvavo grupinėje parodoje "Six Artists" Šiuolaikinio meno institute Londone, o 1966 m. surengė pirmąją personalinę parodą Hamiltono galerijose Londone.

Turbūt geriausiai jis prisimenamas dėl 1951 m. sukurtos lempos "Mantis" serijos. Schottlanderis žavėjosi Alexanderiu Calderiu, ir "Mantis" matomas tas pats skulptūrinio judesio pojūtis. Schottlanderis sukūrė savo atsvarų sistemą, kuri kartu su stiprių ir lanksčių metalinių polių sistema lempas "Mantis" daro tokias, tarsi jos nepaisytų gravitacijos.

Šiandien Mantis gaminama kelių rūšių ir yra itin populiari visame pasaulyje.

Daugiau informacijos apie Bernardą Šottlanderį galite rasti čia.
Dalinkitės nuotraukomis su @lampemesteren
Įkvėpkite savo idėjomis kitus ir būkite įkvėptas kitų idėjomis namų jaukumui sukurti. Pažymėkite savo nuotraukas #taipLampemesteren ir galbūt čia pamatysite savo namus!