NAUDINGA ŽINOTI Geras patarimas apie lemputes

Kaip išsirinkti

Yra didžiulis ir kartais painus lempučių pasirinkimas. Kurią iš jų pasirinkti? Kokią šviesą jos skleidžia? Kur geriausia jas naudoti? Pateikiame nedidelį vadovą, kuris padės susigaudyti ir teisingai pasirinkti.

Į ką atkreipti dėmesį:

Kištukinis lizdas: Kad įsitikintumėte, jog lemputė tinka jūsų lempai, patikrinkite ir lizdo tipą, ir dydį.

Užtemdymas: Patikrinkite, ar lemputę galima pritemdyti. Tai visada aiškiai nurodyta ant pakuotės. Standartines lemputes visada galima pritemdyti.

Šviesi spalva: Šilta šviesa – 2700–3300 kelvinų – panaši į tradicinės kaitrinės lemputės šviesą. 3300–4000 kelvinų yra neutrali šviesa, o daugiau kaip 4000 kelvinų yra šaltesnė šviesa. Vėsesnė šviesa ir per balta šviesa gali sukurti nemalonią patalpų aplinką ir yra linkusi prasčiau veikti namuose.
2500–2700 kelvinų puikiai tinka atsipalaidavimui. 4000–4500 geriausiai tinka darbui. 6000 kelvinų ir daugiau gali padėti sergant sezoniniu afektiniu sutrikimu (SAD) / žiemos depresija arba jei jums reikia energijos pliūpsnio.

Spalvų atkūrimas: Per geltona šviesa gali atkurti nenatūralias spalvas. Šviesos šaltiniai vertinami pagal RA/CRI skalę nuo 0 iki 100, kur 100 reiškia natūralią dienos šviesą. Kai reikia gerai atkurti spalvas, ieškokite RA arba CRI įvertinimo, kuris būtų ne mažesnis kaip 90. Halogeninės lemputės paprastai vertinamos 99 balais – jos geriausiai atkuria spalvas, tačiau sunaudoja šiek tiek daugiau energijos. LED lemputės paprastai svyruoja nuo 80 iki 95 – ne visada geriausiai atkuria spalvas, tačiau namuose jos tinka, jei pasirenkate aukštesnį nei 80 reitingą.

Energijos klasė: Pasirinkite A ar aukštesnės klasės lemputę arba LED lemputę.
Kištukinių lizdų tipai:

Kištukinių lizdų tipai:

Dažniausiai pasitaikantys lizdų tipai yra šie:

E27 – standartinis Edisono varžtinis lizdas;
E14 – mažas Edisono varžtinis lizdas;
G9 – dvipolis halogeninis lizdas;
GU10 – dvipolis halogeninis taškinis lizdas.

Halogeninės

Geros lemputės, naudingos daugelyje situacijų. Atkreipkite dėmesį į vatų galią ir lizdo dydį.

Naudojimas
Situacijos, kai reikia geros šviesos ir gero spalvų atkūrimo. Puikiai tinka veidrodžių apšvietimui ir skaitymo lempoms, kai reikia šiltos ir koncentruotos šviesos.

Privalumai
Geras spalvų atkūrimas – RA/CRI reitingas 99. Artimiausias natūraliai dienos šviesai. Šilta – spalvų temperatūra apie 3000 kelvinų. Galima naudoti su gaubtu, kad pakeistų tradicines kaitrines lemputes.

Trūkumai
Naudoja daugiau energijos nei LED. Trumpas tarnavimo laikas. Skleidžia daug šilumos.

Peržiūrėkite mūsų halogenines lemputes   čia.

LED

Energiją taupančios lemputės. Vertinama ne vatais, o liumenais – skleidžiamos šviesos stiprumo matu.

15 W = 140 liumenų;
25 W = 250 liumenų;
40 W = 470 liumenų;
60 W = 800 liumenų;
75W = 1050 liumenų;
100W = 1520 liumenų.

Naudojimas
Puikiai tinka ten, kur lempas reikia palikti ilgai įjungtas. Taip pat puikus sprendimas lauko apšvietimui.

Privalumai
Naudoja labai mažai energijos. Ilgas tarnavimo laikas.

Trūkumai
Ne toks geras spalvų atkūrimas – RA/CRI įvertinimas nuo 80 iki 95. Pigesnės LED lemputės paprastai skleidžia gana šaltą šviesą – rinkitės lemputę, kurios spalvinė temperatūra yra apie 3000 kelvinų, dažnai žymimą kaip šiltos baltos spalvos.
Peržiūrėkite mūsų LED lemputes čia.

Ateities apšvietimas

„Philips“, bendradarbiaudama su „Apple“, sukūrė „Philips Hue“ – lempučių ir šviestuvų asortimentą, kurį valdant galima sukurti būtent tokį apšvietimą, kokio norite. Tiesiog atsisiųskite programėlę ir galėsite reguliuoti šviesos intensyvumą ir spalvą (iš 16 mln. galimų spalvų). Galite užprogramuoti, kad Philips Hue“ įsijungtų arba išsijungtų tam tikru laiku. Ryte ji gali įsižiebti, o vakare – išsijungti. Tai puikus namų saugumo sprendimas, nes galite nustatyti, kad šviesa įsijungtų ir išsijungtų dienos eigoje visame name. Galimybės yra neribotos.

„Philips Hue“ iš tiesų apšviečia ateitį.

Peržiūrėkite mūsų „Philips Hue“ gaminius čiav. (Atkreipkite dėmesį, kad „Philips Hue“ lemputes galima įsigyti su E27 ir GU10 lizdais, jos atitinka 60 W lemputes.)