Isamu Noguchi

Gimė: 1904 m.
Mirė: 1988 m.
Garsūs kūriniai: Akari lempos, Noguči muziejus, skulptūros, pvz: Oktetras, Juodoji saulė, architektūros kūriniai, pvz: Heiwao tiltas, Vakarų taikos tiltas, skulptūra "Šauksmas", eksponuota Gugenheimo muziejuje.
Mokslas: Kolumbijos universitetas, Leonardo da Vinčio meno mokykla.

Japonų kilmės amerikiečių dizaineris, dailininkas ir skulptorius Isamu Noguchi buvo kūrybinis talentas. Jis kūrė viską - nuo scenografijos, keramikos ir skulptūrų iki baldų ir šviestuvų. Jo rezultatai buvo ir tradiciniai, ir modernūs, o modernus požiūris į dizainą nustatė naujus meno standartus. 1927 m., būdamas vos 23-ejų, dėl savo unikalių meninių gebėjimų jis gavo Guggenheimo stipendiją.

Niujorke jis pamatė rumunų skulptoriaus Constantino Brancusi parodą. Įkvėptas dirbti su modernizmu ir abstrakcija, jis parsivežė stipendiją į Paryžių, kur dirbo Brancusi asistentu. Vėliau Niujorke jis pristatė savo pirmąją personalinę parodą, tačiau jo įvairiapusis meninis talentas JAV prasiveržė tik 1940 m., kai jis sukūrė labai didelę Isamu Noguchi skulptūrą. Ši skulptūra simbolizavo spaudos laisvę ir dabar yra prie Rokfelerio centro Niujorke.

Isamu Noguchi šviestuvai

Keliaudamas po pasaulį Isamu susipažino su įvairiomis medžiagomis ir saviraiškos būdais. Italijoje jis dirbo su marmuru, Kinijoje mokėsi tapybos teptuku, o Japonijoje, pas keramiką Jinmatsu Uno, išmoko dirbti su moliu. Jį domino ne tik forma ir medžiaga, bet ir tai, kokį poveikį jo projektai daro visam kambariui. Jis nenorėjo, kad jo dizainai būtų tik praktiški - jis taip pat norėjo, kad jie atliktų socialinę interjero dizaino funkciją.

Jo dizainui buvo būdingas skulptūriškas stilius ir organiškos formos, kurios galiausiai padarė įtaką šeštojo dešimtmečio dizainui. 1951 m. pradžioje jis pradėjo kurti šviesos skulptūras, kurias pavadino Akari, kas japoniškai reiškia "šviesa". Skulptūros pasižymėjo tūriu ir organiška išraiška. Sujungti su plonu Shoji popieriumi, kuris Japonijoje buvo naudojamas žibintams ir popieriniams skėčiams gaminti, šviestuvai įgavo elegantišką ir beveik nesvarią išraišką, panašią į tą, kurią pažįstame iš tradicinių ryžių popieriaus lempų. Sukūręs daugiau kaip 100 "Akari" šviestuvų, jis sukūrė kolekciją, kurią sudaro skirtingų dydžių pakabinamas, stalinis ir grindų šviestuvas.

Šiais laikais kolekciją sudaro daugiau kaip 40 modelių, visi jie sukurti bendradarbiaujant su sėkmingu prekės ženklu "Vitra". Rankų darbo šviestuvai yra įvairių formų ir dydžių - vieni jų yra gryno pavidalo, kiti - su grafinėmis iliustracijomis. Visą kolekciją jungia tvirtas Shoji popierius, kuris pritemdo šviesą ir paslepia šviesos šaltinį, o aplinką apgaubia tolygiu, jaukiu švytėjimu.
Akari 15A Pakabinamas Šviestuvas - Vitra
RRP EUR 1 117,00
Dabar yra sandėlyje
Akari 9AD Stalinis Šviestuvas - Vitra
RRP EUR 731,00
Dabar yra sandėlyje
Akari 7A Stalinis Šviestuvas - Vitra
RRP EUR 701,00
Dabar yra sandėlyje
Akari 3AD Stalinis Šviestuvas - Vitra
Tikimasi, kad bus: 150 - 180 d.
Akari UF4 -33N Toršeras - Vitra
Tikimasi, kad bus: 150 - 180 d.
Akari BB3 -55DD Toršeras - Vitra
Tikimasi, kad bus: 150 - 180 d.
Rodyti 36 iš 42 produktų
Dalinkitės nuotraukomis su @lampemesteren
Įkvėpkite savo idėjomis kitus ir būkite įkvėptas kitų idėjomis namų jaukumui sukurti. Pažymėkite savo nuotraukas #taipLampemesteren ir galbūt čia pamatysite savo namus!