Arne Jacobsen

Gimė: 1902 m. - Mirė: 1971 m.
Geriausiai žinomi kūriniai: "Gulbė", "Kiaušinis", AJ lempos, "SAS Royal" viešbutis Kopenhagoje
Mokymasis: Danijos karališkosios dailės akademijos architektūros mokykla, Kopenhaga.

Pagrindas
Arne Jakobsenas - pasaulinio garso danų architektas modernistas ir dizaineris. Per savo karjerą jis sukūrė daugybę pastatų užsakovams Danijoje, Vokietijoje ir Anglijoje. Tarp plačiausiai žinomų jo darbų - Danijos nacionalinis bankas (Kopenhaga, 1971 m.), viešbutis ir terminalas "SAS Royal Hotel & Terminal" (Kopenhaga, 1960 m.) ir Šventosios Kotrynos koledžas (Oksfordas, Jungtinė Karalystė, 1963 m.). Sklinda gandai, kad tik baimė skraidyti sutrukdė jam kurti pastatus ir Amerikoje. J. Jacobsenas buvo ryžtingas ir vienvaldis architektas, kuris iki smulkiausių detalių darė didelę įtaką savo pastatų projektavimui.

Toks dėmesys detalėms paskatino jį išplėsti savo architektūrinę praktiką ir įtraukti susijusių objektų - šviestuvų, baldų, stalo indų, įtaisų ir detalių, tokių kaip durų rankenos ir vonios maišytuvai, ir net tapetų - projektavimą. Kiaušinis ir gulbė yra dvi garsiausios jo kėdės, o į klasikinių šviestuvų dizainų sąrašą įtraukta AJ serija ir pakabinamas šviestuvas AJ Royal. Per savo karjerą jis buvo apdovanotas daugeliu prestižinių apdovanojimų tiek Danijoje, tiek užsienyje.

11 metų dėstydamas Kopenhagos architektūros mokykloje, jis padarė įtaką visai danų architektų kartai, kuri sukūrė savo architektūrinę kalbą, paremtą racionalia ir minimalistine J. Jacobseno raiška.

Kiti darbai:
Bellevue teatras
Orhuso miesto rotušė
Søllerød miesto rotušė
Rødovre miesto rotušė
Glostrupo miesto rotušė
Ballerupo šokolado fabrikas "Toms
AJ Toršeras Šviesus Petroleum - Louis Poulsen
RRP EUR 1 127,00
Dabar yra sandėlyje
Dot Stool Riešutmedis - Fritz Hansen
RRP EUR 329,00
Dabar yra sandėlyje
AJ Toršeras Soft Lemon - Louis Poulsen
RRP EUR 1 127,00
Dabar yra sandėlyje
Rodyti 36 iš 88 produktų
Dalinkitės nuotraukomis su @lampemesteren
Įkvėpkite savo idėjomis kitus ir būkite įkvėptas kitų idėjomis namų jaukumui sukurti. Pažymėkite savo nuotraukas #taipLampemesteren ir galbūt čia pamatysite savo namus!