Jørn Utzon

Gimė: 1918 m. - Mirė: 2008 m.
Garsiausi darbai: Sidnėjaus operos teatras, vandens bokštas Svaneke, Langelinie paviljonas, Nacionalinis muziejus Kopenhagoje, "Utzon JU1" pakabinamas šviestuvas iš "&tradition", "Concert" pakabinamas šviestuvas iš "Lightyears" ir "Opera" pakabinamas šviestuvas iš "Lightyears
Išsilavinimas: Architektas

Istorija
Jornas Utzonas gimė Kopenhagoje, bet kai jam buvo vieneri, šeima persikėlė į Olborgą. Jį labiausiai išgarsino Sidnėjaus operos rūmai, tačiau jis taip pat sukūrė keletą gražių šviestuvų, pavyzdžiui, "Utzon Pendant Lamp", "Concert Pendant Lamp" ir "Opera Pendant Lamp".

Jo tėvas buvo gerai žinomas laivų inžinierius Olborgo gamykloje ir garsėjo savo dizaino tikslumu bei detalėmis - šia technika Jørnas Utzonas įkvėpimo sėmėsi kurdamas savo dizainą.  

1930 m. Jørnas Utzonas su šeima nuvyko į Stokholmo parodą, kuri tapo lūžio tašku jaunam vaikinui ir vieta, kur jis pirmą kartą pamatė funkcionalizmo stilių.

1937 m. Jørnas Utzonas pradėjo mokytis architektūros Kopenhagos dailės akademijoje ir 1942 m. ją baigė. Vėliau tais pačiais metais vokiečiai per karą okupavo Daniją, ir Jørnas Utzonas pabėgo į Švediją, kurioje tuo metu jau gyveno garsūs dizaineriai, tokie kaip Arne Jacobsen, Poul Henningsen, Halldor Gunnløgsson, Tobias Faber ir daugelis kitų. Juos visus įkvėpė Asplundo miestelio šiaurietiškas funkcionalizmas, jie dirbo Alvaro Aalto piešimo studijoje.

Po Vokietijos kapituliacijos 1945 m. Utzonas norėjo padėti atkurti Europą ir pradėjo nuo nedidelių laikinų namų Olandijoje.

1956 m. Jornas Utzonas suprojektavo Sidnėjaus operos rūmus, kurie ir šiandien yra modernaus ir eksperimentinio dizaino švyturys.

Tarp visų nuostabių pastatų J. Utzonas taip pat rado laiko sukurti keletą labai populiarių ir gražių šviestuvų.
Dalinkitės nuotraukomis su @lampemesteren
Įkvėpkite savo idėjomis kitus ir būkite įkvėptas kitų idėjomis namų jaukumui sukurti. Pažymėkite savo nuotraukas #taipLampemesteren ir galbūt čia pamatysite savo namus!