Robert Dudley Best

Gimė:1892 - Mirė:1984
Geriausiai žinomas kūrinys:"Bestlit" lempa
Mokymasis: Pramonės dizaineris

Pagrindas
Vienu metu Robertas Dudlis Bestas buvo didžiausios pasaulyje šviestuvų bendrovės "Best & Lloyd", įkurtos 1840 m. Birmingeme, paveldėtojas. Įmonė buvo labai sėkminga ir, be kita ko, tiekė žibintus laivams "Titanikas" ir "Rytų ekspresas".

Tačiau Besto nedomino senosios tradicijos ir jis ieškojo naujų ir įdomių pokyčių pasaulyje.
Trečiajame dešimtmetyje jis keliavo po Europą ir 1925 m. Paryžiuje aplankė modernaus dizaino parodą. Ten susipažino su didžiausiais pasaulio modernistų dizaineriais - Miesu van der Rohe ir Le Corbusier - ir susižavėjo jų projektavimo būdu.

Geriausiai iš tiesų norėjo sukurti kažką naudingo ir be daugybės nereikalingų funkcijų. Tuo pačiu laikotarpiu jis taip pat susipažino su Walteriu Gropiusu, vokiečių dizaineriu, vėliau vadovavusiu modernistinei mokyklai Vokietijoje - Bauhauzui.

Šiuo laikotarpiu Bestas sukūrė pirmuosius "Bestlite" lempos eskizus. Grįžęs namo į Angliją, jis pristatė šią idėją savo tėvui, kuris nebuvo sužavėtas. Prireikė nemažai įtikinėjimų, bet galiausiai "Bestlite" buvo pradėta gaminti, nors iš pradžių ją pirko tik automobilių parduotuvės ir karinės oro pajėgos.  

Proveržis įvyko, kai lempa buvo parodyta žurnale "Architects Journal", o vėliau Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Vinstonas Čerčilis ant savo darbo stalo turėjo "Bestlite" lempą. Pranešama, kad Čerčilis visada pasiimdavo lempą su savimi į keliones.

Šiandien, praėjus beveik 90 metų nuo "Bestlite" gimimo, lempa vis dar sulaukia didelio pasisekimo. Šiuo metu lempą gamina Danijos dizaino prekės ženklas GUBI, o lempa vis dar tokia pat graži ir stilinga, kaip ir tada.
Rodyti 36 iš 112 produktų
Dalinkitės nuotraukomis su @lampemesteren
Įkvėpkite savo idėjomis kitus ir būkite įkvėptas kitų idėjomis namų jaukumui sukurti. Pažymėkite savo nuotraukas #taipLampemesteren ir galbūt čia pamatysite savo namus!