"iF Design Awards" apdovanojimai - apdovanojimus pelniusius šviestuvus rasite čia!

iF DESIGN AWARDS

Peržiūrėkite Vokietijos apdovanojimą laimėjusias lempas čia!

1953 m. įkurta "iF Design" yra pasaulinis dizaino meistriškumo simbolis. iF Design yra Vokietijos institucija, iš pradžių įkurta tam, kad atkreiptų dėmesį į visus gerai suprojektuotus dalykus, tačiau šiandien ši institucija ne mažiau žinoma dėl savo prestižinio apdovanojimo, kurį kasmet įteikia ekspertų žiuri. Toliau rasite daugiau informacijos apie tai, kas yra iF ir kokie šviestuvai per daugelį metų pelnė prestižinį apdovanojimą!
"iF Design" istorija

"iF Design" istorija

Išleidžiamas pirmasis "Mercedes" E klasės automobilis, į Vokietijos konstituciją įrašoma vyrų ir moterų lygybė prieš įstatymą, o birželio 16-17 d. į rytus nuo sienos Berlyne įvyksta milžiniškas liaudies sukilimas, kuris apima didžiąją dalį VDR ir iki 1990 m. tampa nacionaline švente Vakarų Vokietijoje.
 
1953 m. Vokietijos Federacinėje Respublikoje vis dar jaučiami karo padariniai - ypač VDR, bet ir į vakarus nuo geležinės uždangos. Vokietijos pramonė, geriausiu atveju sustingusi, o blogiausiu - subombarduota, sunkiai įsitvirtino tiek Vokietijoje, tiek užsienyje.
 
Prieš šešerius metus Didžiosios Britanijos karinė vyriausybė įkūrė Hanoverio parodų rūmus "Hannover Messe" nesugriautame gamyklos pastate Hanoverio priemiestyje Laatzene. Buvo manoma, kad mugė padės ekonomikai ir pramonei atsigauti po karo, o Hanoveris taps naujuoju mugės miestu, nes senasis mugės miestas Leipcigas dabar buvo sovietinėje Vokietijos dalyje.

Hanoverio mugė sulaukė didžiulės sėkmės, į ją suvažiavo žmonės iš visos Vokietijos, kad parodytų naujas gamybos priemones, metodus ir išradimus, ir, kas ypatinga, kad būtų sukurta institucija, kuri remtų, tobulintų ir šlovintų pačių pramonės gaminių dizainą: taip buvo įkurta iF e.V., kuri nuo to laiko yra aukštos kokybės dizaino simbolis.

Apskaičiuota, kad mugėje apsilankė daugiau kaip 700 000 žmonių iš viso pasaulio.

Paveikslas: Märklin stendas pirmojoje Hanoverio parodoje, 1947 m. Bundesarchiv, Bild 183-2005-0808-508 / CC-BY-SA 3.0
iF e.V. reiškia Die Gute Industrieform eingetragener Verein - "Geras pramoninis dizainas, registruota asociacija".
 
Idėja buvo sutelkti dėmesį į dizainą ir visa tai, ką dizainas gali padaryti - iF norėjo švęsti gerą dizainą, o iF norėjo skleisti žinias apie gero dizaino svarbą vartotojams, gamintojams ir visuomenei. Vėliau "Die Gute Industrieform" buvo pervadinta į "Industrie Forum".
 
Hanoverio mugė ir iF ėmė pritraukti tarptautinius lankytojus, ir netrukus vokiečių sukurtų gaminių reputacija ėmė keistis visame pasaulyje. Šiandien, galvodami apie Vokietijoje pagamintą daiktą, tikriausiai pagalvojate apie švarias, apgalvotas linijas, ilgaamžiškumą ir tikslumą - juk būtent tai nuo XX a. septintojo dešimtmečio būdinga bene geriausiai žinomam Vokietijos pramonės sektoriui - automobilių pramonei.
 
Šeštajame dešimtmetyje Vakarų Vokietijos BVP iki 1960 m. augo beveik 8 proc. per metus, o septintajame dešimtmetyje Vokietijos Federacinė Respublika susigrąžino didžiausios ir potencialiai įtakingiausios ekonominės jėgos Europoje statusą - tai iš dalies galima paaiškinti dideliu aukštųjų technologijų ir pridėtinės vertės produktų gamybos ir eksporto mastu.

Paveikslas: Hanoverio parodų rūmai 1947 m., Hannover Messe
Ką laimite laimėję "iF Design Award" apdovanojimą?

Ką laimite laimėję "iF Design Award" apdovanojimą?

Jei jūsų gaminiui ar prekės ženklui pasisekė laimėti garsųjį "iF" dizaino apdovanojimą, galite tikėtis keturių pagrindinių dalykų:

  • Patvirtinimas: Jūs, jūsų dizainas ir aplink jus dirbanti komanda gausite svarbiausią įrodymą, kad tai, ką darote, yra teisinga.
  • Diferenciacijos: Apdovanojimas leidžia jums išsiskirti iš konkurentų.
  • PR galimybės: Be dėmesio, kurio jūsų dizainas sulaukia vien dėl laimėjimo, iš iF taip pat gaunate daug rinkodaros medžiagos - o iF padeda skleisti žinią apie jūsų gaminį!
  • Produkto apsauga: Dizaino pramonė sužinos, ką sukūrėte - taigi žinos, kad tai padarėte pirmieji.

    Be viso to, žinoma, galėsite naudoti iF logotipą ir gausite fizinį sertifikatą iš šlifuoto aliuminio. Nugalėtojai išrenkami Friedrichstadt-Palast Berlyne per iškilmingą vakarą, kai visi geriausi pasaulio dizaineriai susirenka į prabangų vakarėlį didžiausioje pasaulio teatro scenoje.

    Iliustr: Frydricho rūmai (Friedrichstadt-Palast), kuriuose įrengta didžiausia pasaulyje teatro scena. Licencija: Kūrybinių bendrijų 2.0: Creative Commons 2.0
  • <font size="+1">2023 – Blade iš Light-Point</font>

    2023 – Blade iš Light-Point

    "Light-Point" šviestuvų serija "Blade", sukurta "Studio F. A. Porsche", už tikslumą, geometriją ir švarias linijas gavo 2023 m. iF DESIGN AWARD apdovanojimą. Šią seriją sudaro du cilindrai, sujungti judančia linijine šerdimi, kurioje svarbų vaidmenį atlieka integruotos, bet paslėptos funkcijos. Visi vyriai ir kabeliai yra konstrukcijos dalis, todėl nematomi. Kiekvienas elementas buvo sumažintas iki savo esminės funkcijos ir yra ne be priežasties. Projektavimo procese nebuvo jokių kompromisų ir tai buvo kelionė siekiant sukurti šviestuvų seriją, kurioje daugiausia dėmesio skiriama švariai, paprastai ir stilingai dizaino kalbai, derinamai su išskirtinėmis eksploatacinėmis savybėmis.

    Visus LIGHT-POINT lubinius šviestuvus "Blade" rasite čia
    <font size="+1">2023 – Ambrosia iš Marset</font>

    2023 – Ambrosia iš Marset

    "Ambrosia" yra lanksti apšvietimo sistema, kuri buvo pradėta kurti kaip šviesos linija, bet vėliau virto moduline sistema, kurią galima išplėsti ir pritaikyti bet kokiai erdvei. Jos linijinis, unikalus dizainas, beveik plokščias šviesos segmentas, buvo paverstas moduliniu ir asimetrišku, kad būtų sukurta švelni ir stebinanti apšvietimo sistema. Madrido "Ciszak Dalmas Studio", kuriai vadovauja Andrea Caruso Ciszak ir Alberto Gobbino Dalmas, sukurta sistema "Ambrosia" pelnė iF DESIGN AWARD 2023 ir buvo pripažinta už novatorišką požiūrį į apšvietimą.

    Peržiūrėkite visą "Ambrosia" asortimentą iš "Marset" čia
    <font size="+1">2022 – "Philips Hue" grindų lempa "Signe Hue Gradiant</font>

    2022 – "Philips Hue" grindų lempa "Signe Hue Gradiant

    Suteikite unikalią spalvotą šviesą su "Philips Hue" iF DESIGN AWARD 2022 apdovanojimą laimėjusia "Philips Hue" gradientine grindų lempa "Signe Signe". Sukurtas minimalaus ploto gaminys yra plono profilio, todėl mažiau krinta į akis, todėl visas vizualinis dėmesys sutelkiamas į pačią šviesą. Šis unikalus grindų šviestuvas puikiai tinka paversti jūsų svetainę ar žaidimų kambarį gyvybinga aplinka, kurioje šviesos šoka, blyksi, gęsta ir šviečia kartu su televizoriaus ekrane rodomu turiniu. Dinaminių scenų dėka "Signe" keičia bet kurios scenos spalvų gradientą ir sukuria unikalius efektus, puikiai tinkančius norimai nuotaikai sukurti.

    Abi "Philips Hue" grindų lempas "Signe Hue Gradiant" rasite čia
    <font size="+1">2022 – "Squire WiZ" nešiojamasis stalinis šviestuvas iš "WiZ</font>

    2022 – "Squire WiZ" nešiojamasis stalinis šviestuvas iš "WiZ

    "WiZ" nešiojamasis stalinis šviestuvas RGB "WiZ" pelnė 2022 m. iF DESIGN AWARD apdovanojimą ir papildė "WiZ" ekosistemą nauju turtingu apšvietimu. Dizaineriai sutelkė dėmesį į skirtingos, bet įdomios apšvietimo patirties suteikimą RGB apšvietimo aplinkoje. Squire pristato "dviejų zonų" apšvietimo efektą, pirmąjį tokio pobūdžio rinkoje, kurį užtikrina dvi nepriklausomos RGB lempos, kurias galima valdyti atskirai ir taip sukurti unikalią apšvietimo atmosferą. Be to, kruopščiai suprojektuotas dviejų zonų iš anksto nustatytas apšvietimo efektas padeda naudotojams pasirinkti tinkamą šviesą reikiamu momentu.

    Peržiūrėkite "WiZ" nešiojamąją stalinę lempą "Squire WiZ" čia
    <font size="+1">2021 – Edge iš Light-Point</font>

    2021 – Edge iš Light-Point

    2021 m. Ronni Gol ir kiti "Light-Point" darbuotojai galėjo paįvairinti savo biuro Kopenhagoje interjerą dar viena aliuminio plokšte iš prestižinės institucijos "iF Design". Didžioji žiuri apdovanojimą pelniusią plokštę "Edge" įvertino kaip puikų filosofijos "forma seka paskui funkciją" pavyzdį. Nuostabią pakabukų seriją iF apibūdina kaip moderniausią, o forma ypač sužavėjo ekspertus, kurie renka, kas laimės apdovanojimus. Kūgiška forma užtikrina, kad po pakabuku esantis paviršius būtų puikiai apšviestas, o iš šviestuvo viršaus sklistų švelni, atmosferinė šviesa. Šią seriją galima įsigyti ir kaip ilgą stalinį pakabuką, ir kaip apvalų pakabuką - visa serija gali būti juodos anglies arba žalvario spalvos.

    Visus apdovanojimus pelniusius modelius rasite čia!
    <font size="+1">2020 – Orbit iš Light-Point</font>

    2020 – Orbit iš Light-Point

    2020 m. "Light-Point" pirmą kartą laimėjo "iF Design Award" apdovanojimą už nuostabų ORBIT. Apdovanojimą galiausiai pelnė vidaus ir lauko šviestuvų serija - iF pabrėžia, kad šviestuve esantis optinis stiklas yra tai, kas daro "Orbit" tokią ypatingą. Vietoj klasikinio stiklo Danijos bendrovė "Light-Point" panaudojo optinį stiklą, panašų į tą, kurį galima rasti akiniuose - jis išsklaido šviesą ir padidina lempos šviesos stulpą. Kai "Orbit" lempa bus išleista į pensiją, ją galima lengvai išardyti ir vėl panaudoti, nes ji pagaminta iš gryno aliuminio ir stiklo. Šviestuvas gaminamas įvairių variantų - juodos, baltos ir rožinio aukso spalvos.

    Visą "Orbit" šeimą rasite čia!
    <font size="+1">2020 – Sylvestrina iš Santa & Cole </font>

    2020 – Sylvestrina iš Santa & Cole

    Ispanų apšvietimo bendrovė "Santa & Cole" nuo 1985 m. kuria pasaulinio lygio šviestuvus, o 2020 m. jų Barselonos biuras gavo prestižinę aliuminio plokštelę už išskirtinio dizaino sukūrimą.

    Jei pažįstate "Santa & Cole" visatą, taip pat žinote, kad ši apšvietimo įmonė iš Ispanijos visada kūrė šviestuvus, kurie spinduliuoja šilumą ir jaukumą - ne išimtis ir apdovanojimą pelniusi "Sylvestrina". "Sylvestrina lempa keliauja į skirtingas vietas", - apie nešiojamąją lempą rašė "iF Design" žiuri, pabrėždama, kad ji nesiremia laidais, kad apšviestų aplinką. Barselonos dizaineriai Enricas Sória ir Jordi Garcésas iš tiesų sukūrė lempą, kuri savo švytėjimu, visiškai primenančiu senųjų aliejinių lempų švytėjimą, skleidžia saugumo jausmą.

    Peržiūrėkite Sylvestrina čia!
    <font size="+1">2019 – Luisa iš Prandina</font>

    2019 – Luisa iš Prandina

    Jei pažįstate Prandiną, taip pat žinote, kad jie ypač išsiskiria viena sritimi - stiklo pūtimu. Šviestuvų įmonę įkūrė italas Sergio Prandina, kuris eksperimentavo su naujais gamybos metodais ir naujomis formomis, naudodamas burna pūstą stiklą - ir būtent stiklo gaminys galiausiai pelnė Prandinai prestižinį iF dizaino apdovanojimą.

    Luisa - tai tradicijų ir technologijų sintezė", - apie apdovanojimą pelniusį šviestuvą sako iF dizaino žiuri, o šis šviestuvas yra ne tik tradicijų ir technologijų sintezė, bet ir Italijos bei Ispanijos dizaino istorijos sintezė. Šviestuvą sukūrė bendrovė "Prandina", tačiau jį suprojektavo ispanų "Gauzak" - gaminių dizaino agentūra, turinti ilgą ir įspūdingą šviestuvų portfelį. Šviestuvą galima rinktis iš penkių skirtingų stiklo ir metalo apdailos variantų ir kaip pakabinamą bei stalinį šviestuvą.

    Visus modelius rasite čia!