Geras patarimas apie lempų įrengimą

Pakabukai ir svoris

Pakabinamo šviestuvo laidas gali išlaikyti tam tikrą svorį, kuris priklauso nuo to, kiek laidų yra kabelyje (2 arba 3) ir koks jų skerspjūvio plotas (0,75 mm2 arba 1 mm2). Nuo tam tikro skerspjūvio laidų skaičiaus mm2 priklauso didžiausias lempos svoris kilogramais:

2 laidai po 0,75 mm2 - didžiausias svoris 2,2 kg

2 laidai po 1 mm2 - didžiausias svoris 3 kg

3 laidai po 0,75 mm2 - didžiausias svoris 3,4 kg

3 laidai po 1 mm2 - didžiausias svoris 4,5 kg

Įrengimas

Prieš montuodami naująją lempą nepamirškite išjungti elektros energijos. Įsitikinti, kad elektra tikrai išjungta, galite palikę įjungtą kitą lempą toje vietoje, kurioje dirbsite. Jei ji užges, kai įjungiate pertraukiklį, dirbti turėtų būti saugu.

Net jei šviesa užgeso, rekomenduojame dar kartą patikrinti įtampą, kad būtumėte 100 % tikri.

Kabelių prijungimas prie pattress dėžutės

Jei pastato laidai yra išvesti iš lubose ar sienoje esančios patrankos dėžutės arba tiesiog skylės, lempos negalėsite kabinti tiesiai ant tų laidų. Turėsite naudoti kablį ir svorį mažinantį įtaisą arba pakabinamąjį varžtą.

Kabelių prijungimas prie rožės arba lempos jungiamosios dėžutės

Rožės arba lempos jungiamoji dėžutė turi specialias jungtis lempos laidams ir įmontuotą atleidimą nuo svorio. Rožės paprastai atlaiko iki 5 kg svorį, tačiau, kaip paaiškinome pirmiau, lempos laidas turi savo svorio apribojimus. Jei šviestuvas nebus kabinamas tiesiai po rože ar jungiamąja dėžute, galite sumontuoti žąsies kaklą arba kablį ir svorio mažinimo įtaisą arba pakabos varžtą.

Jungtys

Rožėje arba jungiamojoje dėžutėje gali būti ne daugiau kaip 4 jungtys, paženklintos taip:

N arba 0 - nulinis laidas

M arba M1 - vidurinis laidas - srovė iš sieninio jungiklio

L, P, F arba M2 - fazė - įprastinė srovė iš antrojo dvigubo jungiklio (žr. simbolį apačioje), J arba gnd - įžeminimas/žemė

Žingsnis po žingsnio

1. Išjunkite elektrą.
2. Nuimkite 3-5 cm žibinto kabelio išorinės dangos.
3. Nuimkite vidinių laidų dangtelį. Susukite varinius atskirų laidų galus ir nupjaukite juos iki maždaug 6 mm.
4. Įkiškite laidus į jungtis, įsitikinkite, kad visas varinis laidas yra jungtyje, ir priveržkite varžtus. Patraukite laidą, kad įsitikintumėte, jog laidai yra patikimai pritvirtinti. Žalią arba geltoną laidą prijunkite tik tuo atveju, jei yra įžeminimo jungtis.
5. Kabelį pakiškite po kabelio laikikliu ir įsitikinkite, kad išorinė danga nepažeista. Prisukite atramą ir patraukite kabelį, kad įsitikintumėte, jog jis tvirtai pritvirtintas. Prisukite arba užspauskite rožės dangtelį. Nepamirškite atskirus laidus nupjauti taip, kad liktų tik 6 mm vario, ir įsitikinkite, kad rožė ir kabelio atrama yra patikimai pritvirtintos.