Dizaino apdovanojimai

Jau daugelį metų didžiausi šalies namų ir dizaino žurnalai prestižiniuose dizaino apdovanojimuose vertina dizainą, kuris savo srityje padarė kažką ypatingo. Geriausi Danijos dizaino kūriniai pagerbiami šventinį vakarą, kurio metu ore tvyro džiaugsmas, nes visi nekantriai laukia, kas bus paskelbtas geriausiu metų kūrėju atitinkamose kategorijose. Apdovanojimų ceremonija - tai Danijos dizaino pažiba ir Danijoje egzistuojančio kūrybiškumo liudijimas.
 
Dizaino apdovanojimai pirmą kartą buvo surengti 2013 m. ir nuo to laiko yra kasmetinis renginys. Apdovanojimų ceremonijoje pripažįstami ir pagerbiami geriausi dizaino kūriniai, o prizai skiriami Metų dizainerio, Metų kūrybos, Metų baldo, Metų dizaino, Metų sugrįžimo, Metų lempos, Metų ekologiškos idėjos ir Metų inovacijos kategorijose.
 
Danijos dizaino apdovanojimų nugalėtojus renka žiuri, kurią sudaro dizaino ir architektūros ekspertai ir profesionalai. Žiuri vertina pateiktus dizaino pasiūlymus pagal įvairius kriterijus, įskaitant originalumą, funkcionalumą, tvarumą ir estetiką. Apdovanojimu įvertinamas kūrybiškumas ir meistriškumas, reikalingas gražiems ir funkcionaliems dizaino objektams sukurti. Tai taip pat būdas pabrėžti daniško dizaino svarbą pasaulinėje arenoje ir parodyti, kad Danija vis dar pirmauja dizaino ir architektūros srityje.
 
Danijos dizaino apdovanojimai - tai renginys, kurio turėtų laukti visi dizaino entuziastai. Tai proga pamatyti geriausius danų dizaino kūrinius ir pagerbti talentingus dizainerius ir kūrėjus, dėl kurių Danija yra pirmaujanti dizaino šalis. Toliau galite pamatyti visus per metus laimėjusius šviestuvus.

Pergalingos lempos

2023 m. dizaino apdovanojimo laimėtojas

Šių metų šviestuvą teisėjai apibūdina kaip dizainą, kuris gali būti vizualiai panašus į ankstesnes koncepcijas, tačiau patobulintas ir optimizuotas atsižvelgiant į šiuolaikinę estetiką ir šiuo metu turimas technologijas. Šviestuvas yra praktiškas ir išsprendžia konkrečius apšvietimo poreikius, nes gali tiksliai nukreipti šviesą norimomis kryptimis, o reguliuojamos šviesos pritemdymo funkcija leidžia prisitaikyti prie įvairių situacijų. Jis skleidžia kuklumo, susitelkimo ir išbaigtos elegancijos pojūtį, atspindi sąžiningumą ir nuoširdumą, kuris pranoksta esamą.

Peržiūrėkite visus "Fritz Hansen" sukurtus "Mette Schelde" serijos MS šviestuvus čia

2022 m. dizaino apdovanojimo laimėtojas

2022 m. metų šviestuvu tapo nuostabus "OneLine", kurį sukūrė Kasperas Kjeldgaardas, užsakydamas "Fritz Hansen". Šis plonas, erdvus šviestuvas nugalėjo ir dėl savo funkcinio dizaino, ir dėl stulbinančios estetikos - o pamačius "OneLine" šviestuvą gyvai, nesunku suprasti, kodėl jis laimėjo. Trijų atspalvių šviestuvą galima pasukti 360 laipsnių kampu, kad apšviestumėte būtent tai, ko norite.

Kad sužinotumėte daugiau, visas tris "OneLine" spalvas galite pamatyti čia!

2021 m. dizaino apdovanojimo laimėtojas

2021 m. danų dizaino įmonė Louis Poulsen pakėlė Dizaino apdovanojimų trofėjų už bendradarbiavimą su dizainere Anna Boysen kuriant nuostabų "Moonsetter". Akylesnis skaitytojas tikriausiai pastebės, kad Moonsetter skamba pažįstamai - o jei matėte DR televizijos laidą "Denmark's Next Classic", tikriausiai žinosite, kad Moonsetter 2020 m. laimėjo šios laidos konkursą ir tikrai tapo kita Danijos klasika, kai ją pagamino Louis Poulsen. Jei norite sužinoti daugiau apie lempas, kurios "išgarsėjo iš televizijos", galite perskaityti mūsų straipsnį apie garsias lempas čia!

Peržiūrėkite Moonsetter čia!

2019 m. dizaino apdovanojimo laimėtojas

Neabejotinai prie Louis Poulsen ir Christian Flindt stalo tvyrojo šurmuliuojanti atmosfera, kai buvo paskelbta, kad jų nuostabus sieninis šviestuvas "Flindt" laimėjo trofėjų, ir nors danų dizaino kompanija "Louis Poulsen" dizaino apdovanojimą buvo laimėjusi ir anksčiau, antrą kartą tai ne mažiau šventiška. Šį nuostabų lauko šviestuvą galima rinktis iš daugybės dydžių ir variantų.

Flindt galima pamatyti čia!

2018 m. dizaino apdovanojimo laimėtojas

Paprastas, minimalistinis siluetas, gera šviesa, subalansuota ir tiksli estetika. Nereikia daug aiškintis, kodėl Muuto ir Jensas Fageris už savo išskirtinį šviestuvą "Tip" pelnė 2018 m. dizaino apdovanojimą. Šviestuvą galima įsigyti kaip stalinį, grindų ir sieninį šviestuvą, jis yra pilkos, baltos ir vario rudos spalvos.

Visus "Tip" variantus rasite čia!

2017 m. dizaino apdovanojimo laimėtojas

2017 m., kai "Yuh" pasirodė šviestuvų mažmenininkams, tai buvo dizaino revoliucija, kuri daugeliu atžvilgių laužė dizaino tradicijas, bet ir jas gerbė. Yuh, tariama "You", turi gražų sukamą atspalvį ir neįtikėtinai švarų bei tikslų dizainą, kuris tikrai džiugins žiūrovą daugelį metų. Šviestuvą sukūrė dizainerių duetas Gamfratesi ir Louis Poulsen.

Žiūrėkite Yuh čia!