AJ lentelė - sukuriama dizaino piktograma

AJ STALAS - Sukurtas dizaino simbolis Keliaukite su mumis į 1960-uosius. Džonas F. Kenedis kandidatavo į prezidento postą, "The Beatles" užkariavo pasaulį su daina "Love Me Do", o moterys pradėjo daryti realią pažangą darbo rinkoje. Danijoje, Kopenhagos centre, buvo pastatytas pirmasis pasaulyje dizaino viešbutis - ir šiame dizaino viešbutyje taip pat gimė keletas populiariausių ir ikoniškiausių Arne Jacobseno šviestuvų ir baldų. Būtent šiems šviestuvams ir skirtas šis straipsnis. Tiksliau, stalinė lempa AJ
Arne Jacobsenas - dizaineris ir architektas

Arne Jacobsenas - dizaineris ir architektas

Arne Jacobsenas gimė 1902 m., o 1924 m. įgijo architekto išsilavinimą. Tačiau jaunojo Jacobseno gyslomis tekėjo kūrybiškumas, todėl baigęs studijas 1927 m. jis pradėjo studijuoti Danijos karališkojoje dailės akademijoje Kopenhagoje. Arne Jacobseno mąstymas buvo novatoriškas ir suformuotas jo architektūrinės patirties, todėl jis greitai tapo viena iš pretenduojančių mokyklos žvaigždžių. Praėjus metams po studijų baigimo, jis laimėjo apdovanojimą už Nacionalinio muziejaus projektą ir tai davė toną jo daug žadančiai karjerai dizaino srityje.

a. trečiajame dešimtmetyje Arne Jakobsenas iš tikrųjų išgarsėjo, tapęs naujo stiliaus, vadinamo tarptautiniu funkcionalizmu, lyderiu. Vėlesniais metais Arne Jacobsenas suprojektavo daugybę namų Danijoje ir kitose pasaulio šalyse, visi jie pasižymėjo paprasta, funkcionalistine, modernia išraiška. Rødovre miesto taryba, Nacionalinis bankas ir Orhuso miesto taryba - visos šios ikonos sukurtos Arne Jacobseno rankomis.

Šeštajame dešimtmetyje Arne Jacobsenas ėmėsi kurti baldus, kurių architektūrinė forma buvo tokia pati kaip jo pastatų. Pirmoji dienos šviesą išvydo kėdė "Ant", kuri iki šiol yra neįtikėtinai populiari visame pasaulyje.
Viešbutis, sukėlęs revoliuciją danų dizaine

Viešbutis, sukėlęs revoliuciją danų dizaine

Tai mus atveda prie svarbių 1960 m. Šaltasis karas artėjo, JAV išsilaipino Mėnulyje, į gatves plūstelėjo jaunimo riaušės, o Kopenhagos viduryje - akmuo nuo centrinės stoties - pradėjo kilti kultinis ir ateičiai pritaikytas pastatas.

Viešbutį "SAS Royal Hotel" suprojektavo Arne Jacobsenas - tai buvo pirmasis pasaulyje dizaino viešbutis. Juo buvo siekiama skatinti turizmą Danijoje, ypač padaryti ją patrauklią JAV turistams, kuriems dėl naujų skrydžių maršrutų vis lengviau pasiekti Šiaurės šalis.

Arne Jacobseno modernaus ir elegantiško dizaino akys persmelkė viską viešbutyje. Viešbučio fojė buvo suprojektuotos kultinės kėdės "Gulbė" ir "Kiaušinis", kurios švelniai papildė griežtą architektūrą visame likusiame pastate. Stilius persmelkė visą pastatą, įskaitant stalo įrankius, naktinius staliukus, užuolaidas ir tapetus.
AJ lempa pasirodo

AJ lempa pasirodo

Apšvietimas, žinoma, taip pat buvo dizaino koncepcijos dalis. Arne Jacobsenas vėliau teigė, kad jam nepatiko fluorescencinės lempos, kurių reikėjo fojė apšvietimui, todėl jis įdėjo papildomo darbo į visus kitus viešbutyje esančius šviestuvus.

AJ šviestuvai buvo sukurti kaip skulptūriški ir vaizdingi 1957 m. viešbučio "SAS Royal Hotel" dekoro priedai, o jų formos ir elegantiška architektūrinė išraiška buvo visiškai nauja šviesos dizaino pasaulyje. Vėliau "Louis Poulsen" perėmė AJ šviestuvų gamybą.

Šiais laikais AJ šviestuvai yra vieni populiariausių šviestuvų, nes jų nesenstantis dizainas puikiai dera bet kuriuose namuose. Nesvarbu, ar mėgstate šiaurietišką, minimalistinį dekorą, ar mėgstate ryškias spalvas ir vadovaujatės principu "daugiau yra daugiau", AJ šviestuvas tinka jums ir jūsų namams.
Investicija į žibintą visam gyvenimui

Investicija į žibintą visam gyvenimui

AJ stalinis šviestuvas yra puikus bet kurių namų priedas, kurį galima pastatyti, kur tik norite. Gal ant darbo stalo, kad būtų puiki darbo šviesa? O gal ant nedidelio staliuko svetainėje, kad sukurtų nuotaiką, kai skaitote knygą ar leidžiate laiką su telefonu? Jį netgi galite pastatyti ant palangės, kad jo paprastas, bet neįtikėtinai gražus dizainas suteiktų jums ir jūsų svečiams šiek tiek dizaino įspūdžių, kai tik praeisite pro jį. Nesvarbu, kur pastatysite šį dievišką šviestuvą, neabejotina, kad tai klasikinis šviestuvas, sukurtas ilgam - net ir jūsų namuose.

Šviestuvas pagamintas iš plieno ir cinko, o iš pradžių jį buvo galima įsigyti juodos, baltos ir šviesiai petrolietiškos spalvos. Minint 60-metį, Louis Poulsen pristatė stalo lempą AJ septynių naujų spalvų - dabar ją taip pat galima įsigyti tamsiai žalios, ochros, rūdžių raudonos, vidurnakčio mėlynos, baklažano ir dviejų atspalvių pilkos spalvos. Jei norite vientisos išvaizdos, šviestuvą taip pat galima įsigyti sieninių ir grindų versijų, taigi AJ magija neapsiribos tik jūsų namų stalais.

AJ stalinė lempa daro būtent tai, kam buvo sukurta - prisideda prie gražaus dizaino baldų ir prabangiam interjerui suteikia holistinį įspūdį. Tačiau AJ stalinis šviestuvas taip pat puikiai kontrastuoja su tikmedžio retro baldais, pigia "Ikea" bufetu, o gal su jūsų pačių pagamintu baldu. Taigi, nesvarbu, ar televizorių žiūrėsite "Eiguvoje", ar sename aptriušusiame fotelyje, stalinė lempa AJ - tai investicija visam gyvenimui!
Žiūrėkite stalinį šviestuvą AJ čia