AJ Floor - nesenstanti lempa

AJ FLOOR - LAIKINIS ŠVIESOS RINKIMAS
Keliaukite su mumis į 1960-uosius. Iš plokštelių grotuvų skambėjo "Beach Boys" dainos, klestėjo "Flower Power" judėjimas, o JAV aidėjo garsioji Martino Liuterio Kingo kalba "Aš turiu svajonę". Danijoje, Kopenhagos centre, buvo pastatytas pirmasis pasaulyje dizaino viešbutis, kuriame gimė ir vieni populiariausių bei ikoniškiausių Arne Jacobseno šviestuvų ir baldų. Būtent šiems šviestuvams ir skirtas šis straipsnis. Tiksliau, AJ grindų lempa.
.Kadaise

Kadaise

Keliaukite kartu su mumis į 1960-uosius. Iš plokštelių grotuvų skambėjo "Beach Boys" dainos, klestėjo "Flower Power" judėjimas, o JAV aidėjo garsioji Martino Liuterio Kingo kalba "Aš turiu svajonę". Danijoje, Kopenhagos centre, buvo pastatytas pirmasis pasaulyje dizaino viešbutis, kuriame taip pat atsirado keletas populiariausių ir ikoniškiausių Arne Jacobseno šviestuvų ir baldų. Būtent šiems šviestuvams ir skirtas šis straipsnis. Tiksliau, AJ grindų lempa.
Arne Jacobsenas sukėlė revoliuciją danų dizaine

Arne Jacobsenas sukėlė revoliuciją danų dizaine

Arne Jacobsenas gimė 1902 m., o 1924 m. įgijo architekto išsilavinimą. Tačiau jaunojo Jacobseno gyslomis tekėjo kūrybiškumas, todėl baigęs studijas 1927 m. jis pradėjo naują studiją Danijos karališkojoje dailės akademijoje Kopenhagoje. Arne Jacobseno mąstymas buvo novatoriškas ir suformuotas jo architektūrinės patirties, todėl jis greitai tapo viena iš pretenduojančių mokyklos žvaigždžių. Praėjus metams po studijų baigimo, jis laimėjo apdovanojimą už Nacionalinio muziejaus projektą ir tai davė toną jo daug žadančiai karjerai dizaino srityje.

XX a. trečiajame dešimtmetyje Arne Jakobsenas iš tikrųjų išgarsėjo, tapęs naujo stiliaus, vadinamo tarptautiniu funkcionalizmu, lyderiu. Vėlesniais metais Arne Jacobsenas suprojektavo daugybę namų Danijoje ir kitose pasaulio šalyse, visi jie pasižymėjo paprasta, funkcionalistine, modernia išraiška. Rødovre miesto taryba, Nacionalinis bankas ir Orhuso miesto taryba - visos šios ikonos sukurtos Arne Jacobseno rankomis.

Šeštajame dešimtmetyje Arne Jacobsenas ėmėsi kurti baldus, kurių architektūrinė forma buvo tokia pati kaip jo pastatų. Pirmoji dienos šviesą išvydo kėdė "Ant", kuri iki šiol yra neįtikėtinai populiari visame pasaulyje.
Pirmasis pasaulyje dizaino viešbutis

Pirmasis pasaulyje dizaino viešbutis

Taip pasiekėme 1960 m. liepos 1 d., kai Danijos sostinėje pagaliau buvo baigtas statyti ypatingas pastatas: Pirmasis Danijos dangoraižis. Viešbutis "SAS Royal Hotel" tapo kultine Kopenhagos panoramos dalimi.

Viešbutį "SAS Royal Hotel" suprojektavo Arne Jacobsenas - tai buvo pirmasis pasaulyje dizaino viešbutis. Juo buvo siekiama skatinti turizmą Danijoje, ypač padaryti ją patrauklią vietą JAV turistams, kuriems dėl naujų skrydžių maršrutų vis lengviau pasiekti Šiaurės šalis.

Arne Jacobseno modernaus ir elegantiško dizaino akys persmelkė viską viešbutyje. Viešbučio fojė buvo suprojektuotos kultinės kėdės "Gulbė" ir "Kiaušinis", kurios švelniai papildė griežtą architektūrą likusioje pastato dalyje. Stilius persmelkė visą pastatą, įskaitant stalo įrankius, naktinius staliukus, užuolaidas ir tapetus.
Gimė dizaino ikona

Gimė dizaino ikona

Apšvietimas, žinoma, taip pat buvo dizaino koncepcijos dalis. Arne Jacobsenas vėliau teigė, kad jam nepatiko liuminescencinės lempos, kurių reikėjo fojė apšvietimui, todėl jis įdėjo papildomo darbo į visus kitus viešbutyje esančius šviestuvus.

"AJ" šviestuvai buvo sukurti kaip skulptūriški ir vaizdingi "SAS Royal" viešbučio dekoro priedai 1957 m. Jų formos ir elegantiška architektūrinė išraiška buvo visiškai nauja šviesos dizaino pasaulyje. Nuo to laiko "Louis Poulsen" perėmė "AJ Lamps" gamybą.

Šiais laikais AJ šviestuvai yra vieni populiariausių šviestuvų, nes jų nesenstantis dizainas puikiai dera bet kuriuose namuose. Nesvarbu, ar mėgstate šiaurietišką, minimalistinį dekorą, ar mėgstate ryškias spalvas ir vadovaujatės principu "daugiau yra daugiau", AJ šviestuvas tinka jums ir jūsų namams.
Atsiloškite ant sofos, pakelkite kojas ir mėgaukitės karštos kavos puodeliu. Apsižvalgykite po savo kambarį. Ko trūksta? O gal gražus, elegantiškas AJ grindų šviestuvas kampe, kuris suteiktų jūsų svetainei papildomos prabangos, derančios prie bet kokio baldo?

AJ grindų lempa - tai nuostabi ir dekoratyvi lempa, kurią galima rinktis iš įvairių spalvų, todėl kiekvienas ras kažką sau. Klasikinis Arne Jacobseno dizainas iš tiesų atsiskleidžia šiame fantastiškame šviestuve, kurį taip pat galima įsigyti kaip sieninį ir stalinį šviestuvą.

AJ grindų šviestuvas pats savaime yra dizainerio baldas, kuris nuostabiai atrodys šalia sofos, knygų lentynos ar galbūt drabužinėje. Kaip rodo pavadinimas, AJ grindų lempa garantuotai atrodys fantastiškai bet kurioje vietoje, kurioje yra grindys. Tai išties žavią istoriją turintis šviestuvas, kuriame puikiai dera nuorodos į praeitį ir šiuolaikiška išvaizda.

Ar jums patinka vidurnakčio mėlyna, ochros, rūdžių raudona, klasikinė juoda, gaivi baklažano, tamsiai žalia, paprasta balta ar pilka? Esate labiau klasikinio tipo, nemėgstantis per daug spalvų, ar vis dėlto einate į priekį ir renkatės tas spalvas, kurios tikrai išryškėja? Pasirinkimas priklauso nuo jūsų, tačiau, nepaisant to, kokią spalvą pasirinksite, AJ grindų lempa yra puikus namų papildymas, dėl kurio tikrai nesigailėsite.

AJ grindų lempą rasite čia

Arne Jacobsenas taip pat sukūrė daug kitų gražių šviestuvų, įskaitant Royal ir Bellevue, kuriuos taip pat galite rasti parduotuvėje.