Garsūs šviestuvai



ŠVENTINĖS ŠVIESOS


Lampemesteren turime daugybę visame pasaulyje žinomų, kultinių ir klasikinių dizainų iš viso pasaulio, kurie atlaikė laiko išbandymą, įgijo kultinį statusą ir vis dar užima savo vietą namuose visame pasaulyje, tačiau kaip jie tapo tokie gerai žinomi ir mėgstami iš kartos į kartą ir peržengė valstybių sienas? Žinoma, nepaprastas dizainas, išskirtinis meistriškumas ir išskirtinės medžiagos kalba patys už save, tačiau šiandien turime visiškai naują būdą skleisti žinią apie unikalų dizainą. Audiovizualinė žiniasklaida paliko ryškų pėdsaką XXI amžiuje, ypač pramogų pramonė, kurianti daugiau turinio nei bet kada anksčiau, todėl kas savaitę susiduriame su paprastais žmonėmis, kurie moka dainuoti, piešti, kepti, projektuoti baldus ir dar daugiau. Būtent čia tokia televizijos programa kaip 'Kitas klasikinis Danijos žaidimas' tapo didžiuliu hitu, suteikiančiu žmonėms galimybę sužinoti, kaip penki nuostabūs baldų dizaineriai bando sukurti klasikinį baldą, kuris gali sulaukti pasaulinės sėkmės - ir būtent apie šios populiarios programos dizainus sužinosite daugiau šiame straipsnyje!

MOONSETTER - ANNE BOYESEN

Skulptūrinis šviestuvas "Moonsetter" ne tik laimėjo 2020 m. 'Kitas klasikinis Danijos žaidimas', bet ir 2021 m. buvo apdovanotas dizaino apdovanojimu "Metų šviestuvas". Tačiau "Moonsetter" yra daugiau nei tik gražus grindų šviestuvas. Jis veikia kaip šviečianti skulptūra, kuri užvaldo kambarį ir suteikia jam stilingą ir elegantišką išvaizdą. Paprastas, bet išskirtinis chromuoto aliuminio šviestuvas turi besisukantį diską, kuris atspindi šviesą iš įmontuoto LED šviesos šaltinio. Diską galima pasukti 360° kampu aplink savo ašį, o jo šonai turi dvi skirtingas apdailas. Balta pusė skleidžia į kambarį švelnią ir išsklaidytą šviesą, o chromuota pusė atspindi šviesos plokštes ir sukuria visiškai kitokį vaizdą.

Kad "Moonsetter" yra gimusi klasika, rodo tai, jog pats Louis Poulsenas sutiko bendradarbiauti su Boysen gaminant šį nuostabų šviestuvą. Iš pradžių Danijos parduotuvėse nuo 2021 m. spalio mėn. buvo išleista 100 "Moonsetter" egzempliorių, o vėliau pasirodė dar viena ribota 100 lempų serija, kurių kiekviena turėjo savo serijos numerį. Tik po to "Moonsetter" buvo pradėta masinė gamyba.

Peržiūrėkite gražiąją "Moonsetter" grindų lempą čia!

MUSLING - AHM&LUND

Stilingasis Musling laimėjo pirmąją vietą "Šviestuvų" kategorijoje. Po programos Ahm & Lund, šio šviestuvo dizaineriai, pradėjo bendradarbiauti su Fritz Hansen, kurie nusprendė gražų pakabuką pradėti gaminti.

Šviestuvas sužavėjo teisėjus; "Atrodo, tarsi būtum jį matęs anksčiau, bet nematęs. Visų pirma, stebina tai, kaip gražiai ji pagaminta, o paskui tai, kad ji gali kažką daryti - ją galima reguliuoti - galite šiek tiek pakeisti šviesos sklaidą, ir tai tikrai gerai apgalvota." Jie sutiko, kad lempa buvo neįtikėtinai įtikinama; "Daugeliu atžvilgių tai neįtikėtinai gerai pagaminta lempa, tikrai gerai išbaigta ir su fantastiška idėja, todėl ir mes buvome ja labai sužavėti.".

Kalbant apie formą, dizaineriai leido šviesai vadovauti lempos dizainui. Taip atsirado įdomių nuorodų į klasikinį dizainą, tačiau kartu lempa yra visiškai sava. Lempos dizainą įkvėpė gamtoje esančios kriauklės, o jos viduje slepiasi brangakmenis - šviesa! Uždarius kriauklę, ji skleidžia į kambarį apskritai malonią 360 laipsnių šviesą. Šiek tiek atvėrus, virš valgomojo stalo susidaro šviesos kūgis, kuris neakina.

Peržiūrėkite nuostabų dviejų dydžių "Musling" šviestuvą čia!

CALEO - RIKKE FROST

'Kita Danijos klasika' tai programa, kurioje penki talentingi dizaineriai varžosi šešiose skirtingose dizaino kategorijose. Be kita ko, buvo interpretuojamas fotelis, sofa ir ne mažiau svarbus šviestuvas, o kiekvienoje kategorijoje išaiškintas nugalėtojas. Viena iš užduočių buvo sukurti gražų šviestuvą, kurį būtų galima pakabinti virš valgomojo stalo. Danija jau turi visame pasaulyje žinomų PH, Le Klint ir Verner Panton lempų, todėl reikėjo užpildyti didelius batus. Nepaisant sudėtingumo, lygis buvo aukštas ir Rikke Frost užėmė puikią antrąją vietą už savo Caleo.

Jos šviestuvas turi potencialo tapti tikra klasika - šviestuvo gaubto reinterpretacija. Jis pavadintas "Caleo", kuris lotyniškai reiškia "pabrėžti" ir reiškia rankomis sukurtas rudas žymes, išryškinančias lempos klostes. Teisėjai labai entuziastingai įvertino pakabuką, apibūdindami jį kaip "Beprotiškai gražų. Labai gražios klostės ir tai, kaip jas išrikiavote, kad geriau jaustumėte, kur jos lūžta. O kai jį apšviečia šviesa, jis iš tiesų tampa savitas. Tai tikrai įtikinama". Nepaisant trumpo laiko užduočiai atlikti, Rikkei pavyko sukurti naujovišką šviestuvą, kuriame kartu panaudoti ir gerai pažįstami "Le Klint" elementai.

Kasdien ji vadovauja įmonei Rikke Frost Design, kurioje dirbo su tokiomis įmonėmis kaip "Tempur", "Skagerak", "Warm Nordic", "Cane-Line", o dabar į šį sąrašą gali įtraukti ir "Le Klint". Po programos "Le Klint" nusprendė pradėti šviestuvo gamybą ir seriją papildyti dviem mažesniais pakabukais. Gražios klostės sulankstytos rankomis ir spinduliuoja aukšta kokybe - jis lengvai įsilieja į "Le Klint" asortimentą, kuris garsėja savo klostuotais atspalviais ir kokybišku meistriškumu. Pakabukas pagamintas su didele pagarba tradiciniam danų dizainui ir yra labai dekoratyvus šviestuvas - tiek įjungtas, tiek išjungtas. Aukštos kokybės išraišką užbaigia lininis laidas ir bronzos spalvos metalinė pakaba. Elegantiškas, išskirtinis, gražus ir, ne mažiau svarbu, klasikinis!

PATRONE - THORUP COPENHAGEN

Be pirmosios ir antrosios vietos, konkurso dalyvis Kasperas Thorupas taip pat sėkmingai pasirodė apšvietimo srityje. Tačiau ne su savo klasika iš programos, kurioje jis taip pat parodė šiek tiek pomėgio projektuoti šviestuvus.

2017 m. Kasperas įkūrė savo baldų prekės ženklą, pavadintą Thorup Copenhagen. Pasitelkdamas nuosekliai stilingą išraišką, neapdorotas medžiagas ir minimalistinį mąstymą, jis kuria baldus, drąsiai žvelgdamas į skandinavišką dizainą. 2019 m. jis papildė savo kolekciją švariu ir paprastu Patrone. Cilindrinis pakabukas pasižymi minimalistine išraiška, pramonine išvaizda ir dėmesiu funkcionalumui.

Plonas dizainas leidžia pakabinti pakabuką nedideliuose namų kampeliuose - pavieniui arba grupėmis skirtinguose aukščiuose, kad būtų sukurta graži estetinė išraiška. Šviestuvai yra juodos ir žalvario spalvos, todėl lengvai dera prie dabartinių tendencijų.

Kas yra dizaino klasika?

Kas yra dizaino klasika?

Danijoje esame žinomi dėl savo dizaino paveldo, kurį sudaro daugybė klasikinių gaminių. Terminas "klasika" plačiai vartojamas kalbant apie dizainą, baldus ir interjerą, o programa 'Kita Danijos klasika' yra unikali savo koncepcija. Pasak danų kalbos žodyno, klasika apibrėžiama kaip "meno ar meistriškumo kūrinys, kuris laikomas aukštos ir ilgalaikės kokybės arba tipišku tam tikro žanro ar stiliaus atstovu." Niekas negali žinoti, ar suprojektuotas ir pagamintas baldas, šviestuvas ir t. t. taps klasika. Tačiau naudodami laikui nepavaldžius elementus ir derindami juos su kažkuo šiuolaikišku, galite sukurti kažką, kas gali tapti klasika - tik laikas parodys, ar tai pavyko.

Vienas geriausių ir akivaizdžiausių klasikos pavyzdžių yra Poulo Henningseno PH lempa. Nors šiam dizainui jau beveik 100 metų, išskirtiniai atspalviai šiandien yra kaip niekada populiarūs ir vis dar puošia nesuskaičiuojamą daugybę namų visame pasaulyje. Kalbant apie apšvietimo klasiką, Vernerio Pantono lempa "Flowererpot" tikrai verta paminėti. Šią lempą įkvėpė 6-ojo ir 7-ojo dešimtmečių gėlių galios revoliucija, o šiandien ją gamina &tradition. Dviem vienas priešais kitą esančiais apvaliais gaubtais šviestuvas "Flowerpot" jau seniai įrodė, kad yra klasikinis šviestuvas, kuris prie šiuolaikinio modernaus interjero dizaino tinka lygiai taip pat gerai, kaip ir prie spalvingų, laimingų 60-ųjų ir 70-ųjų metų.

Daug dėmesio skiriame kokybei ir ilgaamžiškumui pagal įvairius parametrus: meistriškumą, medžiagas ir, ne mažiau svarbu, dizainą. Jei norime, kad gaminys taptų klasika, reikia, kad į jį būtų galima žiūrėti ilgai. Todėl kokybė turi būti aukščiausio lygio, jei norime, kad gaminys galėtų tapti kita Danijos klasika.